Arvonta kevään kunniaksi

– Arvonta on päättynyt –
Arvontakone arpoi voittajaksi Suvin, paljon onnea voittajalle!
Viesti voitosta on lähetetty.

Kiitos valtavasti kaikille arvontaan osallistuneille. Hyvää kevättä jokaiselle!

Kevät on erikoinen ajanjakso. Joko se saa heräämään eloon tai se saa ahdistumaan. Kumpikin on suuria tunteita ja kokemuksia. Itse iloitsen kevään alkamisesta. Odotan ensisilmuja puihin ja aamuisen linnunlaulun voimistumista. On myös ollut kiitollinen mieli ja koen osasyyn johtuvan blogin kirjoittamisen tuomasta hyvästä energiasta ja siitä, että on löytänyt tällaisen blogimaailman. On mukava lukea kommenttejanne ja keskustella. Kirjoittelen myös itse muiden blogeihin.

Kevään tuoman hyvän mielen myötä halusin myös muistaa jotenkin teitä lukijoita. Näin naistenpäivänä onkin mukava polkaista käyntiin arvonta, koska mikäpä olisi mukavampaa kuin mahdollisuus voittaa vähän shoppailurahaa sekä leikkimielinen koriste-esine. Kyllä, sellainenkin. Aloitin vastikään joogan ja sen kunniaksi Finnmarin hauska pupupatsas on palkintona sekä Ässän kauppoihin käyvä 50 euron lahjakortti. Palkinto arvotaan tähän blogipostaukseen kommentoiden kesken.

Arvonnan ohjeet:
Palkinto: 50€ lahjakortti S-ryhmän kauppoihin + Finnmari joogapupu

Arvontaan voi osallistua kirjoittamalla kommenttikenttään. Olisi kiva kuulla mitä kevät saa sinussa aikaan? Kuulutko keväästä iloitsevien joukkoon vai olisitko valmis hyppäämään koko vuodenajan yli ihan suosiolla?

Arvonta päättyy ti 19.3. klo 23.00. Olen sähköpostilla voittajaan yhteydessä seuraavana päivänä. Jätäthän siis kommentoinnin yhteydessä sähköpostisi sille kuuluvaan kenttään. Se ei tule muille näkyviin.

Onnea arvontaan!

ps. Toinen samanmoinen setti on arvontapalkintona myös instagramissa seuraajieni kesken. Eri joogapupulla.

144 thoughts on “Arvonta kevään kunniaksi

  1. Minulle kevät tuo mukanaan aurinkoa, lämpöä ja linnunlaulua. Tiedän että jotkut ahdistuvat keväästä. Minulle on helpotis kun liukkaat kelit loppuvat. Kaaduin ja olkapääni leikataan ensi viikolla, jänne meni poikki. Koiratkin pääsevät ulkotarhailemaan. Valoa riittää illoiksikin. Ulkosaunaakin voi lämmittää. Lintuja alkaa ilmaantua, eilen näin viisi joutsenta. Ihanaa!

  2. Heti uuden vuoden jälkeen sitä odottaa. Helmikuun ensimmäisessä auringonpaisteessa ryhtyy raivaamaan takapihaa oleilukuntoon. Jokaisessa takatalvessa ottaa hieman hittiä. Mutta siitä huolimatta keväässä on aina suurta taikaa. Valoa päin!!

  3. Kevät saa minut piristymään! Aurinkoa, valoa, luonnon herääminen

  4. Kevään valo virkistää pimeyden jälkeen, aurinko lämmittää ihanasti ja luonto alkaa vihertää. Eli pidän keväästä. 🙂

  5. Kevät, valo, lämpö, sulat kadut juoksijalle sekä lähestyvä opettajan pitkä kesäloma. Ainoastaan piristävää!

    Ps. Ihanaa, että vielä kirjoitat blogia. Niin monet ovat siirtyneet vain Instaan, jossa en itse halua olla.

  6. Keväisin jokin alkaa alusta, horros päättyy. Pystyy taipumaan vaikka joogaavan pupun näyttämiin liikkeisiin! 😄

  7. Kevät tuo tietynlaista inspiraatiota tehdä asioita ja kokeilla uutta. Ja valon määrä tuo virtaa! Kevät on jotenkin toiveikasta aikaa ☀️

  8. Ihana kevät! Sulavan lumen tuoksu, jäiden lähdön odotus, lumen alta ponnistävät sipulikukat, talvitamineista keveisiin kesähepeniin siirtyminen ja vaikka mitä ihanaa!

  9. Kevät on pahin vuodenaika itselleni, mutta onneksi kevään jälkeen tulee kesä! Valo on silti ihaninta keväässä.

  10. Odotan kevättä innolla,lumen sulamista,lintujen viserrystä,helpompi kävellä ulkona,ei tartte pelätä liukastumista.Sitä herää jotenkin eloon kylmän talven&lumisen ajanjakson jälkeen 🌞 Kevät on minulle inspiroivaa aikaa,kaikki se valo ja lämpö,voi ihanuutta ❤️

  11. Aivan mahtavaa valoisan ajan lisääntyminen, lumien sulaminen, taimien esikasvatus, kesän odotus…

  12. Syksyn vielä kestän, mutta talven elän horroksessa. Lähestyvän kevään aistii pienistä asioista: äänistä, tuoksuista ja kanssaihmisten käytöksestä. Kevät saa hormonit hyrräämään niin eläimillä kuin ihmisilläkin. On halu luoda uutta. Ja kevät johtaa aina kesään, on se sitten millainen tahansa.

  13. Keväällä on ihanaa kun aurinko paistaa ja linnut laulaa. Kevään tuoksu tuo myös hyvää mieltä.

  14. Kivaa, kun luonto herää eloon, on lämpimämpää ja kesä on lähempänä.

  15. Kevät saa itseni ” heräämään ” , tulen aktiivisemmaksi ja nautin valoisuudesta.

  16. Lisääntyvä valo herättää minut eloon ja kevät on kuin kaikki syntyisi uudelleen

  17. Aloitan suunnittelemaan kesän festareita mille osallistun ja ehkä ulkomaanmatkaakin

  18. suunnitellaan perheen kanssa ensi kesän reissuja suomessa, ja ehkä laivaristeily Tallinnaan tai Tukholmaan…

  19. Iloa ja valoa tuo kevät. On suuremmoista, kun päivät on pitkät ja valoisat ja mikä nautinto on hiihdellä luonnossa ja kuulla lintujen liverrystä.
    Kesän ja mökkikauden odotus tulee mieleen, samoin iloitsen jo ennakolta siitä, että ulkomailla pysyvästi asuvat lapsemme kohta lentävät muutamaksi lomapäiväksi luoksemme.
    On iloinen ja kiitollinen mieli, kun pimeys on väistynyt ja luonto heräilee…

  20. Iloa ja valoa tuo kevät. On suuremmoista, kun päivät on pitkät ja valoisat ja mikä nautinto on hiihdellä luonnossa ja kuulla lintujen liverrystä.
    Kesän ja mökkikauden odotus tulee mieleen, samoin iloitsen jo ennakolta siitä, että ulkomailla pysyvästi asuvat lapsemme kohta lentävät muutamaksi lomapäiväksi luoksemme.
    On iloinen ja kiitollinen mieli, kun pimeys on väistynyt ja luonto heräilee…

  21. Kevät ei ole suosikkivuodenaikani, koska on katupölyä, vaikea valita sopivan verran vaatteita ulkoiluun, lumen alta paljastuu roskia, loskaa ja koirankakkaa ymv., mutta on toki mukavaa, kun tiet sulavat ja valo lisääntyy. Se lisää halua ulkoilla enemmän.

  22. Kevät on parasta aikaa vuodessa, kun valo ja lämpö lisääntyy ja lomakausi lähenee

  23. Olen ehdottomasti kevätihminen, keväällä on ihanaa kun valon määrä lisääntyy ja luonto/ulkona tapahtuu kokoajan muutoksia, joita seurailla. Keväällä lenkkeilyvaihtoehdot laajenevat ja onkin mukava päästä vaihtelemaan lenkkireittejä talven jäljiltä.

  24. Kevät saa minut syttymään eloon! Vaikka kaikki vuodenajat ovat omalla tavallaan ihania, kyllä kevät on parasta, ja siinä on lisäksi ihanan kesän odotusta.

  25. Kuuntelen tässä juuri ihanaa mustarastaan laulua, kevät on hienoa aikaa. Valoisuus piristää ja antaa voimia pimeän talven jälkeen

  26. Ihana kevät! Odotan aurinkoisia päiviä ja sulia pyöräilyteitä!

  27. Odotan terassikautta ja sitä kun pääsee taas grillaamaan ja nauttimaan auringosta.

  28. Keväällä piristyn ja tarvitsen untakin vähemmän kuin talvisin

  29. Kevät on ihanaa aikaa kun talvi väistyy ja kesä tekee tuloaan. Kevällä herään horroksesta ja kaikenlainen uusi kiinnostaa. Päivät pitenevät ja ehtii vaikka mitä valoisaan aikaan 😀 Ja kesän suunnitelmat alkavat kehkeytyä mielessä.

  30. Viime kuussa eronneena en juuri nyt kauheasti mistään saa iloa, mutta kyllä aurinkoiset kelit ja pitenevät päivät antavat vähän optimismia arkeen.

  31. Olen kyllä kevät ihminen, on ihanaa kun auringonvalon määrä lisääntyy ja lumet alkaa pikkuhiljaa sulamaan pois. Keväisin touhua muutenkin riittää kun pitää laittaa ensimmäiset siemenet itämään.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *